Na szlaku doliny kościeliskiej

Witam serdecznie zdjęcia zrobione na szlaku Doliny Kościeliskiej. Cudowne krajobrazy, które zapierają dech w piersiach! Pełno wrażeń i pięknych ujęć w obiektywie uwiecznionych na fotografii – na wieczną pamiątkę! Wakacje z dziećmi to nie lada wyzwanie, ale satysfakcja ile km razem pokonaliśmy bez płaczu jest niesamowita! Dzieci były wszystkim zachwycone tak jak my, gdyż to były nasze wspólne pierwsze wakacje w górach! Z mężem wcześniej również nie mieliśmy okazji tam być.
Pozwolę sobie zacytować kawałek opinii znalezionej w Internecie, którą absolutnie podzielam. :
„ To jedno z nielicznych gdzie w Tatrach prowadzony jest tzw.wypas kulturowy owiec – dzieje się tak dlatego, że istnienie stworzonych przez człowieka hali i polan uzależnione jest od prowadzenia na ich terenie wypasu owiec, a jego zaprzestanie powoduje zubożenie różnorodności biologicznej na tym terenie. Rośliny takie jak szafran spiski – znany szerzej jako Krokus, rosną wyłącznie na koszonej lub wypasanej trawie’’

Każdemu polecamy aby wybrać się w te urokliwe miejsce wraz z dziećmi, gdyż ten szlak jest prosty i nie ma najmniejszego problemu aby iść z dziećmi ! Nasze dzieci były mega zadowolone z górskich widoków również nad Morskim Okiem gdzie o własnych siłach zdobyliśmy wspólnie szczyty ! Niestety pogoda nad Morskim Okiem nam nie dopisała , widzieliśmy tylko mgłę trochę wody i kamienie. Zmokliśmy po same kostki od stóp, strasznie padało nie pomogły nam nawet przeciwdeszczowe kurtki. Mimo to mamy teraz z czego się śmiać i co wspominać oraz opowiadać.

Ta wycieczka jeszcze bardziej wzmocniła nasze więzi ! Zupełnie zapomniałam wspomnieć o najistotniejszej rzeczy, czyli o noclegu. Wyjazd wcześniej był zaplanowany jakieś 4 miesiące na przód, gdyż znalazłam przypadkowo ogłoszenie pensjonatu ,, UGORY ,, w Zakopanem – była to oferta z 20% rabatem z wyżywieniem ( HB ) czyli w tym śniadanie i obiadokolacja. Za 5 noclegów na cztery osoby w tym syn 6letni I roczna córka zapłaciliśmy około 890 zł. Cena była naprawdę okazyjne a pokoje zadbane, przestrzenne, z łazienką , tv oraz darmowym Wi-fi. Na życzenie również była dostawka, czyli dla malutkiej łóżeczko turystyczne, z balkonu piękny widok na Tatry – polecam ten pensjonat każdemu bo wart tej ceny ! Oczywiście byliśmy też z naszymi najbliższymi, pojechaliśmy aż trzema samochodami i całe szczęście że tak się stało, gdyż w drodze powrotnej popsuł się naszym bliskim samochód całe szczęście że mój mąż zna się na samochodach po dwóch godzinach mogliśmy wsiąść do samochodów i jechać szczęśliwie do domu. Najgorsze jedynie było to jazda samochodem, jechaliśmy przeszło 12 godzin do Zakopanego, było trochę to męczące dla nas wszystkich pomimo tego że robiliśmy postoje na przerwy. Pięknym miejscem które jest wart także obejrzenia i zwiedzenia to Krupówki.

Piękne miasto z licznymi pamiątkami oraz oscypkami. Do dziś jeszcze mamy zakupioną tam nalewkę prawdziwą Śliwowice – jest przepyszna! Warto jest zobaczyć również przez lornetkę Giewont ekstra efekt z bardzo bliska.Warto również odwiedzić Wielką Krokiew i wyciąg narciarski w Zakopanem !
W Krakowie natomiast warto zobaczyć smoka wawelskiego ziejącego ogniem . Sześć dni w zupełności nam starczyło na zwiedzanie itp. Warto jest sobie wcześniej rozplanować czas tak jak my to zrobiliśmy notowaliśmy sobie każdego dnia gdzie i o której jedziemy abyśmy zdążyli na obiadokolacje – grunt to nie wydawać pieniędzy gdy wszystko mamy w cenie noclegów.
Do dziś mamy przed sobą krajobrazy Tatr…
Chwile te są nie do opisania! Nie ma więc nad czym się zastanawiać : ZABIERAMY DZIECI ZE SOBĄ NA WAKACJE ! Przesyłamy pozdrowienia na potwierdzenie moich słów proszę obejrzeć nasze zdjęcia z minionych wakacji !!!