Pierścionek z diamentem czy brylantem

Pierścionek z diamentem czy brylantem

Brak ocen. Przeczytaj i oceń wpis!
Opublikowano przez admin

Zaręczyny to niezwykłe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Rozpoczyna na dobre wspólną drogę, która trwać ma przez całe życie. W polskiej tradycji nie ma zaręczyn bez pierścionka. Dzisiaj w salonach jubilerskich znaleźć można całe mnóstwo pięknych pierścionków zaręczynowych. Dostępne są modele z diamentem oraz brylantem. Pojawia się pytanie, na który pierścionek postawić?

Kobiety kochają zarówno pierścionki z diamentem, jak i brylantem. Jedne i drugie prezentują pięknie i stanowią wspaniałą pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia. Który model wybrać? Jaki pierścionek sprosta oczekiwaniom wybranki serca? Czy lepszy jest brylant czy może jednak diament?

Pierścionki z diamentem

Mało kto wie, że zwyczaj zaręczyn ma swój rodowód w starożytności. Już w starożytnej Grecji mężczyzna – zanim wziął ślub z wybranką swojego serca – prosił o jej rękę rodziców. W starożytnym Rzymie kobieta otrzymywała od mężczyzny pierścionek wykonany ze złota lub metalu. Mogła to być także moneta. Tradycję zaręczyn ugruntowała jednak pewna austriacka para.

W roku 1477 książę Maksymilian podarował wybrance swojego serca – Marii Burgundzkiej – pierścionek. Jego oczko wykonane było właśnie z diamentu. Chciał w ten sposób podkreślić łączące ich uczucie. To właśnie od tego wydarzenia uważa się, że najlepsze na zaręczyny są pierścionki z diamentami. Ten cenny kamień szlachetny jest wyjątkowo trwały i bez wątpienia w idealnym stanie przetrwa długie lata. Jego odporność na uszkodzenia ma symbolizować trwałość związku i to, że uczucie, które połączyło dwoje ludzi nigdy nie przeminie.

Pierścionki z brylantem

Brylant to diament, który poddany został procesowi szlifowania. Pięćdziesiąt osiem powierzchni szlifowania sprawia, że brylant zachwyca nas wyjątkowym blaskiem. Wspaniale mieni się w słońcu, odbijając światło. Większość dostępnych na rynku pierścionków z brylantem kosztuje naprawdę dużo. Sprawia to, że nie każdego mężczyznę stać na taki wydatek. Brylanty są piękne i podobają się kobietom, ale często zaręczyny z tak drogocennym symbolem miłości okazuje się być zbyt kosztowne. Wówczas diament, który kosztuje zdecydowanie mniej okazuje się być lepszym rozwiązaniem.

Co ostatecznie wybrać?

Zarówno pierścionki z diamentem, jak i modele z brylantem mogą prezentować się pięknie. Wszystko uzależnione jest oczywiście od sposobu ich wykonania. Trzeba jednak pamiętać, że brylanty są o wiele droższe niż diamenty. Ich cena może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy. Dostępne są oczywiście również modele tańsze, ale i tak kosztują więcej niż pierścionki z diamentem. Dokonując wyboru, zawsze trzeba więc mieć na uwadze własne możliwości finansowe. Obdarowana kobieta, która poproszona została o rękę, będzie uradowana bez względu na to, czy na jej palcu zagości diament, czy brylant. Liczy się siła uczucia, które połączyło dwoje ludzi i przetrwać powinno przez ich całe życie. Sekret miłości nie tkwi w pierścionku.

Źródło: Pierścionki zaręczynowehttps://www.fugart.pl/category/pierscionki-zareczynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe nagrody