Zegarek nieodzowny gadżet mężczyzny – propozycje na zimę

Co jest wyznacznikiem prawdziwego mężczyzny? Oczywiście zaradność, uczciwość czy miłość do wartości. Ale jeżeli zajmiemy się tematem tak bardziej przyziemnie, to jaki atrybut będzie najbardziej uniwersalnym i zawsze pasującym elementem stroju czy wyglądu prawdziwego mężczyzny?

Niektórzy powiedzą, że długa broda stwarza rasowego samca. Jednocześnie niektóre panie powiedzą, że wręcz przeciwnie – jedynie gładko ogolony mężczyzna jest godny tego miana. Więc to nie to. A może tatuaże albo biżuteria ze złota? To samo – zdania będą mocno podzielone. Wychodzi na to, że jedynym prawdziwie uniwersalnym symbolem zaradnego mężczyzny jest jego zegarek. Dziwne? Być może, ale jeżeli przyjrzeć się temu tematowi bliżej to okaże się, że męski zegarek nie wywołuje żadnych negatywnych emocji. Noszenie zegarka nie przywiązuje nikogo do żadnej wąsko pojmowanej subkultury, nie wywołuje niechęci czy nie prowadzi do czczych dyskusji o tym „czy tak się robi”. Męski zegarek po prostu jest i głównie świadczy o statusie konkretnego posiadacza.

Elegancki i finezyjny zegarek świadczy zwykle o osobie biznesmena, prawnika czy osoby o wysokim statusie społecznym. Po zegarku można poznać czy ktoś jest osobą majętną, nawet jeżeli spotkamy go w dresie podczas joggingu. Zegarki militarne i spadochroniarskie wybierają zazwyczaj mężczyźni pragmatyczny i odważni. To atrybut głównie pasjonatów wojska, często dawnych lub obecnych żołnierzy oraz osób patrzących w przyszłość z taktycznym chłodem. Sportowe zegarki wyznaczają mężczyzn o charakterze dynamicznym, z zainteresowaniami związanymi z ruchem i aktywnym spędzaniem czasu. I można by tak mnożyć przykład za przykładem. Na usta ciśnie się wręcz parafraza znanego powiedzenia: „pokaż mi swój zegarek a powiem ci kim jesteś”.

Zegarek Tissot, T035.617.11.051.00, COUTURIER
Zegarek Tissot, T035.617.11.051.00, COUTURIER

I faktycznie tak jest – zegarek jest nieodzownym gadgetem każdego mężczyzny. Czas w XXI wieku jest niezwykle ważny we wszystkich dziedzinach życia i dobre planowanie cennych i ulotnych chwil jest z pewnością nie tylko wyznacznikiem, ale i obowiązkiem każdego prawdziwego mężczyzny. Dobry zegarek jest często dla niego czymś szczególnym – nie tylko martwym przedmiotem, ale czymś co towarzyszy mężczyźnie na co dzień w jego zmaganiach z trudami i radościami życia. Trudno wyobrazić sobie rekina biznesu, oficera wojska, trenera czy nauczyciela bez zegarka. Nawet jeśli o tym na co dzień nie myślimy to zegarki związane są z życiem stuprocentowego samca niczym symbol. Nawet jeżeli szczęśliwi czasu nie liczą, to robią to ich szefowie, przełożeni i damy ich serca, czekające z utęsknieniem na swojego ukochanego. Po prostu są na świecie miejsca gdzie spóźniać się nie warto.

Zegarek Tissot, T120.407.17.041.00, Męski, Seastar 1000 Powermatic 80
Zegarek Tissot, T120.407.17.041.00, Męski, Seastar 1000 Powermatic 80

Jeżeli nie masz dobrego zegarka, drogi mężczyzno, to pomyśl o nim dzisiaj. Nie jako o rzeczy, którą będziesz chwalić się przed znajomymi, ale jak o czymś co sprawi, że jeszcze bardziej poczujesz w sobie zew męskości. Poza tym nie ukrywajmy, że zegarek to jedna z nielicznych ozdób, które nie wywołują żadnych negatywnych komentarzy ani u pań ani u innych panów.

Zegarek Festina, F16573/3, Retro Multifunction
Zegarek Festina, F16573/3, Retro Multifunction

 

SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ ZEGARKÓW NA MAXTIME