Zachwyć się Wiedniem jak MY!

Zachwyć się Wiedniem jak MY!

5/5 (1)
Opublikowano przez bamfarfe22

Naszą 10-tą rocznicę ślubu postanowiliśmy spędzić z przyjaciółmi w Wiedniu. To była nasza pierwsza wizyta w Austrii. Podróż zaplanowaliśmy samochodem. Trwała jakieś 7 godzin z trzema przerwami na rozprostowanie nóg i krótki posiłek. Było wesoło, czas mijał nam na wspominaniu wspólnie spędzonych lat, na śmiechu i śpiewie. Nocleg wykupiliśmy na booking.pl – apartament z dwoma sypialniami za jakieś 100 euro za dobę – było warto. Obok było metro, więc komunikacja na wysokim poziomie, a do centrum podróż trwała jakieś 10 minut. Na początek odwiedziliśmy Pałac Schonbrunn – cudowny, zadbany, zachwycający.

 

Wieczorem odnaleźliśmy słynne Hunderwasserhaus – przepiękne kolorowe domki. Zachwycił nas ten styl architektury. Uwielbiamy takie “perełki”, które pewnym miejscom nadają szczególnego charakteru. 

 

Kolejnego dnia udaliśmy się w kierunku Schloss Belweder – wspaniale zachowany, zadbany, zachwyceni, chłonęliśmy piękne widoki.

Podczas tej weekendowej wyprawy nie mogło zabraknąć typowo wiedeńskich atrakcji kulinarnych. Wiener Schnitzel mit Kartoffelsalat, czyli wiedeński sznycel z kartoflaną sałatką – po prostu rozpływał się w ustach, a jego cena wbrew pozorom nie była wygórowana – koszt typowego dnia w restauracji – jakieś 15 euro na osobę. Za to słynny Tort Sacher – niebo w gębie – dał o sobie znać długą kolejką i znakomitym smakiem. Warto więc na chwilę zatrzymać się i zjeść to czekoladowe cudo, popijając latte. 

Wieczorem trafiliśmy na słynny Wien fest – gdzie króluje piwo. Jest radość, tradycyjne stroje i mnóstwo wspaniałej zabawy. Dzień zakończyliśmy na młyńskim kole i podziwianiem pięknie rozświetlonego miasta. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe nagrody