Wietrzne miasto Chicago!

Wietrzne miasto Chicago!

4.71/5 (7)
Opublikowano przez AgaGRu

Moja wyprawa po spełnienie marzeń miała sporo zakrętów już na samym początku, kiedy to pan konsul nie przyznał mi wizy… Jednakże nie poddałam się i spróbowałam jeszcze raz…. i znowu pudło! Pomyślałam sobie do trzech razy sztuka…w końcu muszą mi dać tą wizę! I się udało! Mam to! Dostałam wizę, co prawda za 3 podejściem ale za to na 10 lat!

To była podróż moich marzeń!- podróż za wielką wodę, do wielkiego świata! Ja z małego miasteczka na podkarpaciu znalazłam się w  wielkim wietrznym mieście Chicago!

Był to krótki wyjazd ale bardzo intensywny! Podczas kilkudniowego pobytu w tym pięknym mieście, odwiedziłam m.in. John Hancock Tower w Chicago- wieżowiec liczący 100 pięter i 344 metry wysokości- widok zapierał dech w piersiach, ukazywał piękno miasta oraz widok na wielkie jezioro Michigan! Kolejnym punktem wycieczki było Millenium Park, w którym stoi tzw. fasolka-znana nam z pocztówek 😉 Jest to szklana rzeźba w której można zobaczyć swoje odbicie! W parku zobaczyłam również Crown Fountain- interaktywne 15 metrowe fontanny, które przedstawiają twarze ludzi z których ust wypływa woda!- wrażenia super! Kolejnym miejscem było Navy Pier- port który jest centrum rozrywki nie tylko dla dorosłych ale również dla dzieciaków! Jest to miejsce które ukazuje  piękną panoramę miasta i nie ma tu miejsca na nudę! Obowiązkowym punktem na mapie Chicago było również odwiedzenie Chicago Botanical Garden – piękny ogród botaniczny z 10 tysiącami różnorodnych gatunków roślin! Zachwycał swą różnorodnością i kolorami!

Chicago oferuje wiele wspaniałych miejsc godnych zobaczenia, niestety przy mojej krótkiej wizycie nie miałam możliwości skorzystania ze wszystkich dobrodziejstw tego miasta, ale mam nadzieję, że
w przyszłości odwiedzę jeszcze to wietrzne miasto!

Do dzisiaj nie mogę uwierzyć, że moje marzenie się ziściło! Mój amerykański sen się spełnił!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pozostałe nagrody