JURA D6 – najwyższa jakość, za rozsądną cenę ? Czemu nie..

Czas na zmianę przyzwyczajeń…

Większości z nas zdarzyło się nie raz uwierzyć wszechobecnej reklamie elektro sklepów i kupić automatyczny ekspres ciśnieniowy w ekonomicznej cenie wierząc, że kupujemy produkt premium najwyższej jakości… kończyło się jak zawsze – kawę piliśmy przy okazji wizyty w serwisie, pod warunkiem, że serwis oferował taki standard. Kolejna wizyta w serwisie i kolejne tygodnie bez ekspresu. W końcu zniechęcając się kolejnymi naprawami kupowaliśmy kolejny ekspres w super cenie i historia biegła od nowa…

JURA – synonim luksusu…

Ekspresy JURA to bez wątpienia synonim luksusu i jakości…

Ekspresy JURA to również przewaga pod względem jakości uzyskiwanych napojów, a to wszystko dzięki unikalnym technologiom oraz rozwiązaniom, które są chronione dla marki JURA zabezpieczeniami patentowymi, na całym świecie.

Motto, które przyświeca szwajcarskim inżynierom od lat, brzmi niezmiennie: if you love coffee

Ekspres do kawy Jura D6 Piano-Black TFT AromaG2

Jura D6 Piano Black

Najwyższa światowa jakość…

Najwyższa światowa jakość, doceniona przez najlepszych… Ambasadorem marki JURA jest Roger Federer – szwajcarski tenisista, wieloletni lider rankingu ATP, wicemistrz olimpijski w grze pojedynczej z Londynu (2012), mistrz olimpijski w grze podwójnej z Pekinu (2008), zdobywca Pucharu Davisa 2014 r. Ma w swoim dorobku rekordowe 20 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych.

Federer uważany jest przez większość znawców tenisa za najlepszego zawodnika w historii dyscypliny…

Pozwalając sobie na małą nieskromność, jako wieloletni lider sprzedaży i dystrybutor ekspresów JURA w Polsce myślę, że nie będzie przesadą jeśli użyję stwierdzenia, że podobnie znawcy wypowiadają się o ekspresach JURA…

Ekspres do kawy Jura D60 Piano-Black TFT AromaG2

Zmiana polityki sprzedażowej przy zachowaniu najwyższych standardów…

Do tej pory cena ekspresów JURA wskazywała na wysoką jakość ale też wskazywała, że ekspresy marki JURA nie koniecznie znajdą miejsce w każdym gospodarstwie domowym.

Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że JURA zmienia politykę sprzedażową, a dowodem na to jest ekspres JURA D6, który możemy zaoferować Państwu w cenie 3333,00 zł brutto.

 

EKSPRES JURA D6 TO:

Cappuccino za jednym obrotem pokrętła…

Linia D charakteryzuje się prostymi, czystymi formami oraz najwyższą jakością wykonania. Obsługa wyświetlacza tekstowego i pokrętła o zoptymalizowanej ergonomii jest łatwa i intuicyjna. Podobnie intuicyjny jest panel programowania i konserwacja. Dzięki pionierskim technologiom kawowe klasyki o jakości niczym od najlepszego baristy płyną do filiżanki po wykonaniu zaledwie kilku ruchów.

Mistrzowska jakość kawy

Pionierskie technologie umożliwiają przyrządzanie sześciu specjałów kawowych o jakości niczym od najlepszego baristy. Młynek stożkowy AromaG2 przekonuje udoskonalonymi kątami cięcia i szybko mieli ziarna kawy, zapewniając świeżość, delikatność i aromat.

Światowa nowość P.E.P.©

– Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów.
Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładka cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Inteligentny system wody ( Intelligent Water System, I.W.S.®) z automatycznym czujnikiem filtra

Stosowanie filtra CLARIS to gwarancja najwyższej jakości wody na najlepszej jakości kawę. Filtr CLARIS chroni ekspres automatyczny przed osadami z kamienia oraz wytrąca z wody substancje, które wpływają negatywnie na jej smak i zapach (np. ołów, chlor).
Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura D6 Piano-Black AromaG2 automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Funkcjonalność i przyjemność

Intuicyjne i szybkie przyrządzenie doskonałej kawy – z D6 to bardzo łatwe. A wszystko dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi tekstowemu i systemowi Easy Cappuccino z pokrętłem. Ekspres do kawy Jura D6 Piano-Black AromaG2 charakteryzują się klasycznym designem, zinterpretowanym na nowo i wzbogaconym o wysokiej jakości detale. Zoptymalizowany zgodnie z najnowszymi zasadami ergonomii system Easy Cappuccino wieńczy specjały kawowe z mlekiem, takie jak cappuccino delikatną i puszystą, kuszącą pianką mleczną.

Prosta obsługa od frontu

Obsługa za pośrednictwem wyświetlacza tekstowego i pokrętła o zoptymalizowanej ergonomii jest łatwa i intuicyjna, a dzięki dostępnemu opcjonalnie nadajnikowi Smart Connect może odbywać się za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Higiena totalna

Konserwacja nowoczesnego automatycznego ekspresu do kawy jest równie prosta, co przyrządzanie kuszących specjałów kawowych. Zintegrowane programy płukania i czyszczenia dbają o nienaganną higienę za naciśnięciem przycisku. Zupełna nowość: Wykonanie jednej prostej czynności pozwala na wymianę dozownika mleka nadającego się do mycia w zmywarce. Daje to gwarancję utrzymania kompleksowej higieny i niezmiennie doskonałego efektu spieniania mleka.

Technologie i właściwości

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania – Intelligent Pre-Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

 
 

System, który wydobywa maksimum aromatu z każdej mieszanki kawy

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.®)

 
 

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej prowadzi do idealnego espresso.

Inspiracją dla liderów innowacji JURA do opracowania Procesu Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.©) były doświadczenia najlepszych na świecie baristów. Rezultatem jest rewolucyjna technologia, która optymalizuje czas ekstrakcji, przetłaczając – w przypadku małego objętościowo specjału, jakim jest espresso – gorącą wodę przez zmieloną kawę w szybko następujących po sobie cyklach. Ten proces pozwala uwolnić z całej gramatury zmielonej kawy pełnię drzemiących w ziarnie smaków i aromatów. Perfekcyjnie przyrządzona kawa w najczystszej postaci płynie do filiżanki otulona bursztynową poświatą, zwieńczona aksamitną, gładka cremą o barwie orzechów laskowych. Efektem jest najlepsze espresso wszech czasów – oczywiście za naciśnięciem jednego przycisku.

Tryb filtracji

Claris Smart

 

System filtracji CLARIS firmy JURA to zabezpieczenie przed kamieniem. Filtr CLARIS zmniejsza osadzanie się wapnia na elementach grzewczych bez zastosowania dodatków chemicznych. Usuwa on z wody metale ciężkie i składniki wody pitnej, które mają szkodliwy wpływ na jakość smaku. Filtr CLARIS firmy JURA jest bezwzględny dla kamienia, ale delikatny dla ekspresu.

Filtr CLARIS Smart zastosowany w nowych ekspresach działa zgodnie z zasadą przepływu grawitacyjnego i zawsze filtruje tylko taką ilość wody, jaka jest potrzebna do przyrządzenia wybranej przez użytkownika kawy. Aby optymalnie wykorzystać zalety i pojemność filtra (jego żywotność), ekspres do kawy Jura automatycznie rozpoznaje wkład filtra CLARIS Smart – dzięki technologii RFID. Stosowanie filtrów nigdy nie było tak proste i efektowne.

Typ młynka

Aroma G2

 

Aroma+ Gwarantuje jednolitość zmielonego ziarna, a tym samym lepszą jakość napoju kawowego. Dzięki optymalizacji kąta cięcia w młynku, inżynierom firmy JURA udało się znacznie zwiększyć jego wydajność. Teraz można uzyskać w pełni doskonały aromat w czasie ok. 3 sekundy.

Aroma G3 Inżynierom JURA udało się opracować najnowszej generacji młynek Aroma G3, który pracuje bardzo cicho, błyskawicznie mieli ziarno (ok. 2,5 sek.), które w całości trafia do modułu zaparzającego nie pozostawiając tym samym resztek zmielonej kawy wewnątrz młynka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy pewność, że kolejna filiżanka zaparzonej kawy przygotowana będzie w całości ze świeżo zmielonej porcji ziarna.

Ilość młynków

1

System grzewczy Termoblok

1

Wysokowydajna pompa 15 bar

1

Gramatura surowca na porcję napoju

5g – 16g

Inteligentne wstępne podgrzewanie

 
 

Kawa taka jaką lubisz już od pierwszej filiżanki

Connector System©

 
 

Możliwość korzystania z różnego rodzaju dysz spieniających lub wylewki gorącej wody

Wireless Ready

 
 

Technologia, która umożliwia komunikowanie się akcesoriów tj. chłodziarka do mleka Cool Control Wireless

Smart Connect

 
 

Wszystko czego potrzebujemy to transmiter JURA Smart Connect wykorzystujący technologię Bluetooth®, który wpięty bezpośrednio do ekspresu niemal automatycznie łączy się z JURA Coffee App, dostępną zarówno dla systemu Android jak i iOS. Specjalna aplikacja umożliwia bezprzewodową obsługę i programowanie urządzenia oraz łączność z akcesoriami.

Spieniacz Fine Foam

 
 

Spieniacze Fine Foam mają dwie osobne komory, w których mleko jest spieniane dwukrotnie. Ewentualne bąbelki pękają, a piana staje się jednolita i wygładzona. Specjalna konstrukcja wylotu spowalnia wypływ piany, dzięki czemu równo rozkłada się ona w filiżance

Monitoring procesów konserwacyjnych

 
 

W każdym momencie możesz sprawdzić status poziomu zużycia filtra, procesu czyszczenia lub odkamieniania

Aktywny monitoring ilości ziarna

 
 

Aktywne monitorowanie ilości ziaren oznacza, że już nigdy nie będziesz miał pustego młynka do kawy i niepełnych filiżanek, ponieważ system informuje, kiedy należy uzupełnić pojemnik na kawę.

Energy Save Mode (E.S.M.©)

 
 

System oszczędzania energii

Monitoring napełnienia tacy ociekowej

 

Funkcja speed

 
 

Dodatkowa ilość gorącej wody zapewniana przez trzeci termoblok jest kluczowa dla zwiększonej wydajności ekspresu i pozwala na przygotowanie filiżanki doskonałej kawy w rekordowo krótkim czasie. Dodatkowa ilość gorącej wody dodawana jest do świeżo zaparzonej kawy za pomocą bypassu wodnego poza jednostką zaparzającą. Ilość dodatkowej wody może być zaprogramowana dowolnie zależnie od osobistych upodobań smakowych.

Podświetlanie filiżanek

NIE

Podświetlanie zbiornika wody

 

Podświetlanie zbiornika kawy

 

One Place for Everything

 
 

To doskonałe rozwiązanie w miejsca, gdzie liczy się intuicyjna i bezproblemowa obsługa. Układ mleka i układ kawy połączony w jednej centralnej wylewce. Wszystkie napoje kawowe wydawane są z jednej wylewki.

Komunikowanie z ekspresem

Wyświetlacz tekstowy

 

Wyświetlacz kolorowy TFT umożliwia intuicyjne posługiwanie się funkcjami ekspresu. Jest to koncepcja funkcjonowania, która wprowadza nowe standardy. Po prostu przekręć Włącznik Rotary Switch i lista specjałów kawowych pojawi się na nowoczesnym wyświetlaczu TFT.

Użyj Rotary Selection by wybrać specjał kawowy, na który masz ochotę, naciśnij przycisk, usiądź wygodnie i delektuj się smakiem. Czytelne menu: korzystanie i programowanie ekspresu nigdy nie było takie łatwe. Automatyczny ekspres poprowadzi cię po menu i programowaniu tekstem i obrazem. Czy chcesz ustawić indywidualne parametry twojego ulubionego latte macchiato, czy przejść przez program czyszczenia, interaktywna nawigacja sprawi, że zrobisz to łatwo i szybko. Wyświetlacz tekstowy, ekspres komunikuje się za pomocą komunikatów słownych w języku polskim.

Regulacja stopnia napowietrzenia mleka

 
 

Możliwość wydawania mleka spienionego i niespienionego (kawa z mlekiem lub kakao)

Dysza spieniająca

Easy Fine Foam

Możliwość użycia kawy mielonej

 

Sterowanie ekspresem

Pokrętło Rotary Selection + przyciski dotykowe

Programowanie ilości wody na kawę

Espresso 15 ml – 80 ml, Kawa 25 ml – 240 ml

Programowanie mocy kawy

4 poziomy

Programowanie temperatury parzenia

2 poziomy: normalna, wysoka

Programowanie ilości mleka

0 sec. – 120 sec.

Programowanie temperatury wody na herbatę

2 poziomy

Programowanie ilości gorącej wody na herbatę

25 ml – 450 ml

Programowanie temperatury mleka

NIE

Programowanie twardości wody

TAK

Ilość programowanych napojów

7

Licznik kaw

 

Licznik dzienny

 

Programowanie włączenia

 

Programowanie wyłączenia

 

Kawy czarne pod przyciskiem

Espresso, Cafe Creme (kawa)

Kawy podwójne czarne pod przyciskiem

 

Kawy mleczne pod przyciskiem

Cappuccino (+ zawór)

Kawy podwójne mleczne pod przyciskiem

 

Dozowanie mleka

Mleko spienione

Program płukania systemu mleka

 

Program czyszczenia systemu mleka

 

Program czyszczenia, wymiany filtra, odkamieniania

 

Rodzaje komunikatów

Tekst

Wskaźnik postępu przebiegu procesu

 

Możliwość blokowania napojów

 

Regulowana wysokość wylewki kawy

64 mm – 110 mm

Regulowana wysokość wylewki cappuccino/latte

64 mm – 110 mm

Regulowana szerokość wylewek

NIE

Dysza gorącej wody

 

Regulowana wysokość dyszy gorącej wody

 

Venti Ports

 

Schowek na akcesoria

 

Certyfikat higieniczny TUV

 

Pojemność zbiornika na wodę

1,9 l

Pojemność zbiornika na ziarno

200 g

Pojemność zbiornika na fusy

ok. 16 porcji

Długość kabla zasilającego

ok. 1,1 m

Napięcie

220V – 230V

Częstotliwość

50 Hz

Moc

1450 W

Waga

8,7 kg

Wymiary (szer. x wys. x głęb.)

28 cm x 34,5 cm x 41,5 cm

Deklaracja zgodności

EG/EC/CE

Wykończenie

Piano-Black

SPRAWDŹ JUŻ TERAZ MODEL JURA D6 !